Aile Sohbet Odaları


Aile Sohbet Odaları Sohbet, Muhabbet , iki veya daha fazla insanın birbirleri ile girdiği ve aralarında kurulan sözlü iletişim çeşididir. Ailelerin en temel desteği ; aile fertlerinin birbirlerine olan yaklaşımları ve sözlü iletişim çabalarıdır. Aileler, her gün ortak bir alanı paylaşır ve ortak bir masa etrafında yemek yer.

Muhabbet sohbet etmek, insanların birbirleriyle olan bağlarını güçlendirerek, olası kötü bir durumda, ortak bir güç ile hareket etmeyi sağlar. Teknolojinin bu denli hayatımıza entegre olmadığı günlerde, dedeler masal anlatırken babalar da askerlik anılarını anlatmaya bayılırlardı. Sıcacık bir çay eşliğinde edilen bu muhabbetlerde insanlar , mutlu olarak kendilerini hem psikolojik hem de bedensel olarak iyi hissederlerdi.

Teknolojinin hızla yayılması ile ne yazık ki aile bireyleri de kendilerine bir sanal sohbet yaşam kurup, bilmediği her şeyi bulma ve öğrenme isteğine yenik düşmüştür. Kütüphanelerde kitap okurken ayaküstü edilen sohbetler ve yeni arkadaşlıkların kurulması ne yazık ki, kütüphanedeki kitapların sanal ortama taratılması ile son bulmak üzeredir. Aileler çocuklarını bu sanal ortamda kaybederek, sohbet etme çabaları ise yetersiz kalmaktadır.

Aile kurumunun devamı için

Eşler arası sohbet muhabbetin daima sağlanması ve karşılıklı paylaşım olması gerekmektedir. Aile Sohbeti Bayanlar moda sitelerinde erkekler ise iddia vb gibi sitelerde saatlerini harcamaktan birbirlerine olan aşklarını kendi elleriyle bitirmektedirler.

Aile içinde çocukların en çok ilgiye muhtaç oldukları çocukluk ve ergenlik dönemlerinde aile içimuhabbetin, sohbetin şakalaşmanın yetersiz olduğu durumlarda, çocuklar bu ilgiyi ve şakalaşmayı online chat odalarındaki ortamda gidermeye çalışmakta ve gelecekte asosyal bir kişiliğe sahip olmanın temellerini atmış olmaktadır.

Bu nedenle, Aile içerisinde yemekte yapılan ideal sohbet esnasında, tüm teknolojik cihazların uzakta tutulması, hem aile kurumunun devamını sağlayacak hem de çocukların alması gereken ilgi ve alakayı tamamlayacaktır.

Komşuluk ilişkileri iyi olan ailelerin çocukları da ilerde komşuları ile ilgili ve alakalı olarak, yüzyıllardır süregelen komşuluk kültürünü ideal sohbet ile daim ettirebilecektir. online sohbetten uzak, teknolojik aygıtların içinde 140 karakterle derdini yazmaya çalışan çocuklar, ilerde de kendisi ne gördü ise onu uygulayacak ve asosyal bireylerin sayısı git gide artacaktır.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 255 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 26 Şubat 2021

Cevap bırakın