Anonim Sohbet odaları


Anonim sohbet sanal iletişimin en popüler yollarından biridir. İlk anonim çevrimiçi sohbet 2000’lerin başında ortaya çıktı, günümüzde teknik gelişmeleri zirveye ulaştı. Anonim sohbetlerin çoğunun rastgele seçilmesi ve iletişim için yalnızca kısa mesaj gönderme işlevleri sağlanmaktadır.

Bazı kaynaklar hala ses ve video bağlantı seçeneklerine sahip olsa da, dikkatleri önemsiz şeylere alışılmadık bir şekilde bakmak için kullanıcı dikkatini çekme veya tükenmez bir olumluluk, iletişim kurmada hayati bir rol oynuyor.

Psikologlar, anonim çevrimiçi sohbetin içinde, konuşan kişinin yaşını, cinsiyetini, özelliklerini ve sosyal kimliğini kesin olarak belirten ilk ifadelerden kelimenin tam anlamıyla alabileceğini söylüyorlar. Sonuçta, iletişim, biz bilinçsizce tanıdık argo kullanır – cümlelerin inşası.

Bununla birlikte, anonim bir çevrimiçi iletişimin sohbete kayıt olmaksızın belirli bir imaj seçme özgürlüğü anlamına geldiğini hatırlamanız gerekir, bu nedenle muhatapınızın tam olarak kim olduğunu garanti etmek asla mümkün değildir.

Aslında, bunun içinde ana tehlike ve anonim bir çevrimiçi sohbetin kayıt olmaksızın ücretsiz olarak sağladığı ana avantaj yatıyor. Anonim bir sohbet odasına gelince, kendimize herhangi bir maske takabilir, fantaziye havalandırma sağlayabilir, kendimizi en elverişli açıdan tanımlayabiliriz.

Ancak çevrimdışı içinde ciddi ilişkiler kurmak için bir ortak bulmayı planlıyorsanız, bu tür fantezilere katılmamanız gerekir; çünkü sır her zaman açıktır. Bazen, ilginç biriyle tanıştığında, onun içinde akraba ruhunu hissettiğinde, aşık olabilirsiniz. Bu his bizi gerçek iletişim haline getirecektir.

Bu durumda, yaş, meslek, görünüm veya yaşam tarzı hakkında yalan bizim seçtiğimiz kişiden yabancılaşabilir. İlişki başlangıcında fanteziler gerçekleşirse, bunu gerçek bir toplantıya kabul etmek daha iyidir. Dolayısıyla, web kamerasıyla anonim bir sohbet gerçekleştirmenin özgürlüğü iyidir, ancak her durumda kendinizi orada bırakmanız çok daha makul.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 182 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 06 Temmuz 2020

Cevap bırakın