Sohbet İçin Gerekli Bilgiler


  • Sohbet İçin Gerekli Bilgiler;

Nasıl Sohbet Edebilirim?

Sitemizde bulunan sohbet odalarında chat – sohbet edebilmeniz için sayfamızın sağ üst köşesinden GİRİŞ Butonunu tıklayarak sohbetlere katılabilirsiniz.

Özel Sohbet Nasıl Yapılır?

Sohbet odalarına girdikten sonra özel sohbet edebilmeniz için sağ tarafta gördüğünüz Rumuz(isim) üzerine çift tıklayarak özel sayfa oluşturursunuz. Bu sayfa içerisindeki yazılarınızı sizden başkası göremez.

Sağ Tarafta Yanıp Sönen Kırmızı Bir Şey Var Anlamı Nedir?

Sağ tarafta yanan bu buton sizin özelinize birinizin geldiğine ve size yazdığına işaret eder. Bu durumda sizde o butona tıklayarak özel görüşmeye devam edebilir veya sağ tıklayarak kapatabilirsiniz.

Diğer Sohbet Ve Oyun Odalarına Nasıl Girerim?

Sitemize giriş otojoin içerisinde bulunan odalar arasında sohbet odalarının yanı sıra radyo ve oyun odalarıda bulunmaktadır. Oyun oynamak için sağ taraftaki oda isimlerinden oyun odalarının üstüne tıklayarak oyunlar oynayabilirsiniz. Farzedelim oyun odaları yok bu durumda yapmanız gereken işlem.
/join #kanalismi
Örnek: /join #Sohbet
Şeklinde olmalıdır.

Nasıl Operatör (Aop/Sop) Olabilirim?

Sitede Aop olanların başlıca görevleri vardır. Bu durumda görev almak istiyorsanız. Aop Olmak İstiyorum Sayfasını tıklayarak detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Beni Rahatsız Edenlerden Nasıl Korunurum?

Sohbet odalarında sizleri rahatsız etmeye çalışanlardan korunabilmeniz için yapmanız gereken Sayfanın alt kısmında ÖZELİMİ KAPAT butonu tıklamanızdır. Sadece sizi rahatsız edeni engelemek istiyorsanız.
/ignore nick
Örnek: /ignore SohbetNeSesi

Şeklindedir.

Sohbeteki ismim değişerek Guest Oldu Neden?

Sohbet odalarındaki daimi kulanıcılar isimlerinin (rumuz) bir başkasının kulanmaması adına şifrelemiştir, bu yüzden Guest olmuşsunuzdur. Bu durumda yapmanız gereken farklı bir Rumuz almanızdır.
/nick Rumuz
Örnek: /nick Ahmet

Şeklindedir.

İsmimi Nasıl Şifrelerim?

Sitemiz üzerine daimi kulanıcı olan kişilerin kulanmış oldukları ve kendileri dışında bir başkasının o ismi kulanmamaları için yapılmış olan şifreleme komutudur. Bu komut sayesinde isminizi sizden başkası kulanamaz. İsim Şifreleme Komutu ise
/ns register şifre e-mail@adresi
Örnek: /ns register 1234511 emre@hotmail.com

şeklindedir.

Şifremi Kaybetim Ne Yapacağım?

Şifrenizi kaybetmeniz halinde sohbet odalarında ki #Help odasını kulanarak ordaki yetkililerden yardım alabilir, gerekirse şifrenizi yeniden oluşturabilirsiniz.

Sohbet Odasındaki Bir Kulanıcı Hakkında Nasıl Bilgi Alırım?

Sohbet odasında olan bir kulanıcı hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız yapmanız gereken iki işlem vardır.
/whois isim
/msg niçkserv info isim

Şeklindedir.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 95 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 13 Ağustos 2020

Cevap bırakın