Yeni sohbet


Yeni sohbet odaları

Yalnızlık çok kötü bir olgudur. Günümüzde yalnız insanlar yaşadıkları bu yalnızlıklarından dolayı, bunalıma girebilir, çeşitli psikosomatik bulgularla karşılaşabilirler. Yalnızlığın insana getirdiği duygular insanı günden güne karamsarlığa iter. Yalnız insanların ömürlerinin bile daha kısa sürdüğü açıklanmıştır yapılan araştırmalarda. Yalnız insanın canı hiç bir şey yapmak istemez. Yemez, içmez hiç bir şeyden zevk almaz. Yalnızlığından dolayı dışlanmışlık, aşağılık kompleksi, eksiklik duyguları yaşar sık sık. Çünkü insanoğlu birlikte yaşamak üzere programlanarak yaratılmıştır. Evet, önce bir bireydir insan ama bir ailenin içine doğmuştur elbette. Bir anne- bir baba- bir veya birkaç kardeşi vardır. Daha sonrasında kendisinin de bir ailesi olur. Kendi de çoğalır ve çoluğa çocuğa kavuşur. Demin de dediğimiz gibi, böyle olmalıdır çünkü çoğalmak ve birlikte yaşamak üzere yaratılmıştır. Önce çekirdek aile, ardından büyük bir aile oluşturarak büyür ve büyük insan topluluklarında iletişim içinde yaşar insanoğlu. Aksi takdirde sürekli yalnız kalırsa doğasına aykırı bir hayat sürdürdüğünden yavaş, yavaş gülmeyi unutur, konuşmayı iletişimi keser ve her türlü dünyevi olayla ilişiğini kesmeye başlar yavaş, yavaş.

Yalnızlık insanın suçu değildir asla. Dönem, dönem hepimizin de başına gelebilir. Hatta bazen yalnız kalmayı kısa bir süreliğine kendimiz seçeriz. Düşünmek için. İrdelemek için. Bunlar sağlıklı yalnızlıklardır abartılmadıkça. Bu sağlıklı yalnızlığı seçebiliriz ara sıra belki ama insanoğlu uzun süreli yorucu yalnızlıkları seçmemeli çünkü hayat çok kısa ve güzel. Ayrıca da şimdilerde Yeni sohbet, Yeni chat siteleri, Yeni sohbet odaları, sohbet siteleri var. Yeni Arkadaş edinmemiz, bizi anlayacak sırdaşlarla tanışmamız için yalnızca internetten bağlanmamızı bekliyorlar. Bu siteler sayesinde artık arkadaş bulmak, dost kazanmak, sohbet ortamları yaratmak o kadar kolay ki. Evlerimizin sıcacık ortamlarında, yerimizden kalkmadan, ayaklarımızı uzatabilirken bile bu sitelerden arkadaş edinmek sadece parmaklarımızın ucunda.

Haydi, sizlerde artık bu yalnızlık garabetinden silkinerek başlayın yeni arkadaşlarınızla tanışmaya ve paylaşmaya. Belki sizinle aynı hisleri taşıyan, konuştuğunuzda ve paylaştığınızda birçoğunda kendinizden bir parça bulabileceğiniz dostluklara yelken açın ve hayatın neşeli-güler yüzünün tadını çıkartın.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 87 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 16 Haziran 2020

Cevap bırakın